| FoundYouLover a întrebat:

TPU! Am si eu o problema, de 2-3 nopti incoace ma confrunt cu o insomnie, in sensul ca adorm foarte tarziu chiar daca ma bag in pat mai devreme, ma scol mai devreme decat de obicei chiar daca nu mi-am propus si nu mai reusesc apoi sa adorm. Voi v-ati confruntat cu asa ceva? Care sunt cauzele si cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinGrigorescu a răspuns:

Da.Seara cand mai ai putin si trebuie sa te bagi la somn, scrie pe o foaie tot ce iti trece prin cap, iar daca te bagi in pat si iti mai vine cate ceva prin gand scrie pe foaie.

| VladHelp a răspuns:

Esti stresat. Rezolva orice ai de rezolvat si incearca sa fii mai vesel happy

| uef222121 a răspuns:

Iti dau un sfat, si nu il lua de rau MASTURBAREA ajuta la insomnie chiar daca sunt ridicol este adevarat, medici recomanda asta daca in ultimul timp ai fost stresat/a sau nu poti dormi! Incearca serios si te vei simtii mai bine! Nu glumesc! Sanatate

| fortear a răspuns:

Pai e simplu, incearca sa faci in timpul zilei mai multa miscare, sa depui ceva efort de exemplu corpul e ca o baterie efortul fizic descarca bateria somnul o reincarca.