| andreea350dum a întrebat:

Bună TPU, am şi eu o problemă. De 3 zile îmi este greaţă şi am dureri joase de burtă (pelvine) aseara pe la ora 23 m-a luat iar durerea de burtă şi o stare de greață, am luat o pastilă să-mi mai treacă din durerea de burtă iar în secunda 2 m-am dus la baie şi am vomitat, după ce am vomitat, m-am simţit mult mai bine doar că însă şi acum în dimineaţa asta am rămas tot cu dureri joase de burtă şi puţin mijloc (exact ca la ciclu) precizez că iau anticoncepţionale de vreo 7 luni. Iar acum 4 zile am avut ciclu. Nu ştiu de la ce ar putea să fie, la doctor momentan nu pot ajunge...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Lași și servici, școală și copii și tot ce ai, și te duci la medic. Apendicita nu te așteaptă până îți faci timp de medic.
De asemenea acestea sunt și simptome de covid. Dar cred că medicul va descoperi apendicită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Chiar. La asta nu m-am gândit. S ar putea sa trebuiască sa te operezi de apendicita. Mergi la doctor cel mai bine. Nu îți trebuie niciun ban dacă mergi la doctorul de familie.

| andreea350dum explică (pentru anonimg):

La apendicită am auzit că trebuie să mă doară într-o anumită parte şi nu mă doare

| anonimg a răspuns (pentru andreea350dum):

Durerea de apendicită poate fi localizată oriunde la nivelul abdomenului.

| Zuzu1991 a răspuns:

Iti dau eu un nr de doctor, chiar acum:
dai telefon si spui ca suspectezi ca ai apendicita
si DA, E O URGENTA, din apendicita se moare... PE BUNE!

| andreea350dum explică (pentru Zuzu1991):

Dar nu cred că am apendicită

| Buzi213 a răspuns (pentru andreea350dum):

112 femeie, e urgenta asta, dar e treaba ta, faci cum vrei, tu mori, nu eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu poți ajunge? Suna l

| andreea350dum explică (pentru anonim_4396):

Nu am bani ca să ajung şi nici n-am nr la un anumit doctor

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea350dum):

Dacă mergi la medicul de familie nu îți trebuie bani. Dar marog. Poate te ai stricat la stomac sau ți s-a aplecat. Sau poate ai răcit jos și de asfa te Doare. Bea ceai de mușețel fierbinte și nu sta cu picioare reci.

| andreea350dum explică (pentru anonim_4396):

Aici unde stau în Constanţa nu am medic de familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună la Ambulanță. O să ajungi la camera de gardă și acolo spui medicului de gardă simptomele, el îți va da un diagnostic și îți va prescrie medicamentele potrivite.