| Adriaw48 a întrebat:

am și eu o problema de ceva timp încerc să rămân gravidă de 7 luni, am fost la doctor și a ieșit că am trompa dreapta înfundată apoi am fost sa o desfunde. Am făcut un tratament după care am fost sa desfunde trompa am mai făcut o injecție ovitrelle și pastilute dufaston și tot nu am rămas gravidă, ce pot face? Mă puneți ajuta îmi doresc foarte mult un bebe...
Am uitat să menționez că partenerul meu a făcut test de spermograma și a ieșit ok.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă aceste probleme au fost rezolvate, clarificate, mai rămâne să aveți contacte sexuale în perioada fertilă câteva luni la rând. Apoi dacă nu reușiti, să reveniți la medic pentru o nouă evaluare a sutiației.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai partenerul si-a facut analize la mormoloci? Sprinteni, voiosi, sanatosi?

| NotNamed a răspuns:

Pai si cand o faceti este in perioada fertila banuiesc...nu stiu ce sa zic..de la medicii astia din ro te poti astepta de la orice.

| sadrian46 a răspuns (pentru NotNamed):

Medicii fac și ei ce pot, nu mai mult.

| Adriaw48 explică (pentru NotNamed):

Este perioada fertila

| KR0NSTADT a răspuns:

Doar un medic specialist te poate ajuta. Nu aici găsești răspunsul.
Nu dispera. Totul se va aranja așa cum trebuie. Trebuie doar să ai răbdare. Să ne cauți după ce ai rămas însărcinată. happy

| Adrianksy a răspuns:

Buna Adriaw48

Roaga-te lui Dumnezeu, cu El totul este posibil, du-te vorbeste cu un preot si explica-i situatia, te asigur ca vei avea ce iti doresti.

| NotNamed a răspuns (pentru Adrianksy):

Moooor baaaaa... asta e soluția ta? Atat de orb esti incat nu vezi ca e o problema medicala? Crezi ca daca lucrurile stagneaza medical si se roaga ii vine Dzeu noaptea sa o lase gravida printr.un trosnet din degete?

| Claudiu685 a răspuns:

Incercati să adoptați daca nu puteți avea copil dar exista pastile cum ar fi profecund sau Frumosu