| Alexalexandru78 a întrebat:

am si eu o problema. In partea stanga am testiculele si langa ele in dreapta mai am ceva ca un testicul mare cat ele doua..nu stiu daca e o problema sau altceva..am chestia asta de mult timp si nu am simtit nici o durere.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Cel mai bine mergi la medicul urolog.

| SkyPilot a răspuns:

Poate fi vorba despre epididimiu. Il ai in ambele parti. Vezi aici:
http://www.corpul-uman.com/2011/01/testiculele-scrotul-si-epididimul.html
Trebuie sa il gasesti la ambele testicule. Daca esti foarte asimetric, ar trebui sa vezi un doctor.

| teo530 a răspuns:

Medicul urolog îţi poate zice clar ce ai.