| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Ieri am fost la control la domnul chirurg! In urma unor crize rare in partea stanga si aparitia rara aproximativ de 2-3 ori in partea stanga si dreapta deasupra penisului o mica umflatura iar cand ma ridicam in picioare cobora in testicul! Cand palpez testiculul stang simt pe langa (bila care e normala, nu stiu cum se cheama) si un tesut muscular de parca ar fi un mat cu slanina!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De ce ai mers la chirurg? Puteai merge, cu atata putere, si la dentist...
Problema ta apartine medicilor UROLOGI, mergi acolo sa-ti faca o investigatie de specialitate!

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Bula):

Pai am zis ca e hernie inghinala, si asa mi-a zis domnul doctor care m-a consultat ca e hernie inghinala insa este mica si sa ma duc cand apare umflatura aia acolo!

| Bula a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

In acest caz, asteapta pana ce "se coace", dar ai grija sa nu faci miscari intense, bruste, sa nu ridici greutati exagerate. Cand va veni vremea, se rezolva simplu, chirurgical.

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru Bula):

Asa cred si eu! Multumesc pentru sfaturi!