| visulmeu a întrebat:

Pune o întrebare
Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri
Sănătate
visulmeu
Alege un răspuns câştigător
Buna! Am 20 de ani, am 1, 75, 60km. Lucrez in Olanda de 6 luni, si acum 2-3 saptamani, am simtit o durere in testiculul stang, nu chiar testicul, mai exact, "Acel tub" vas deferent, sau artere. Dupa un timp am inceput sa simt dureri in zona Pubiana, dureri naspa, si care imi strica bunadispozitia, in partea stanga a testicului sus, mi-a iesit o micuta umflatura, cand ating, parca "tubul" vesaul deferent, este umflat, si nici nu-i drept, gen in zig-zag. Nu doare tare, imi strica bunadispozitia, ma deranjaza. Plus, nu este confortabil, nu stiu cum sa-mi asez penisul sa stea confortabil, cand umblu si ridic greutati, testiculele se maresc, daca le apas, incepe sa doara. Sunt stresat. Ma puteti informa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii: chist, ganglion limfatic inflamat sau chiar hernie inghinala.
Mergi la un urolog sa te vada, cat se poate de urgent!