| Teodorel a întrebat:

De cateva zile am patit o chestie foarte nasoala. Gingia din cel mai din spate loc al guri mi s-a dezlipit de masea. Ma doare foarte tare cand o ating, in orice mod.
Ce as putea sa fac? Medicul stomatolog ma poate ajuta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil infectie sau paradontoza.
categoric medicul stomatolog iti va prescrie ceva sa se vindece,

1 răspuns:
| Lukasz a răspuns:

Pai nu prea ai ce face, eu zic sa mergi cat mai repede deoarece se poate face mai rau. Eu am stat toata vara cu frica de dentist, si aveam o carie mare. Deci normal ca te poate ajuta..doar du-te si asculta sfatul lui.