| Pinkyx a întrebat:

de cateva zile ma doare foarte tare gingia din spate. Cred ca incepe sa imi creasca maseaua mintii. [am 15 ani thinking] Dar cand mananc, ma doare toata gingiaa. nu doar partea din spate. si aia de sus.:-s Poate fi doar din cauza ca imi creste maseaua, sau trebuie sa consult un dentist?;-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| maryellen91 a răspuns:

Mie cand mi-a crescut(17 ani)mi-a crescut jos si tot asa ma durea gingia parca imi apasa ceva in ea!

| fosnet a răspuns:

Mergi la dentist; e posibil sa creasca nefiresc, se intampla des.

| Pinkyx explică:

Da, e umflatabig grin

| IancuSilviu a răspuns:

E posibil sa fie un abces.e umflata gingia?

| Maothecat a răspuns:

Eu zi ca te-a tras curentul... si eu patit-o acum si ma cam doare. big grindar totusi mergi si cere-i sfatul unui dentist |!

| Vladina_1214 a răspuns:

Nu stiu daca este bine ce iti spun.dar eu zic sa maseaua de minete creste la 18 ani...

| dirolorbit a răspuns:

Eu tot spun ca e de la un curent