| AllexXtreme a întrebat:

am si eu o problema, nu stiu daca e grava sau nu, dar aseara mi-a curs sange pe nara dreapta pe la 3, 4 cam asa dimineata si acum la 22:38 iar mi-a curs sange, stiti cumva de la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

De la lipsa vitaminei K si pana la o tensiune crescuta, poate fi orice. Chiar si o raceala poate provoca asta. Mergi numaidecat la medic. Daca iti curge si maine dimineata, mergi la urgente.

| AllexXtreme explică (pentru Demidol):

O sa ma duc la medicul de familie sa vad ce imi spune. sa nu fie ceva grav doamne fereste, ca nu m-am lovit deloc la nas

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tensiunea arterială crescută; și aceasta poate fi din mai mulți factori:
- părinți/rude cu hipertensiune
- stres
- colesterol (grăsime depusă pe interiorul vaselor de sânge)
- lipsa consumului de apa.
Trebuie deci să mergi la medic.

| sunmetal11 a răspuns:

Puseu de tensiune sau vene foarte fragile, venele se pot cauteriza la medic si scapi de problema(cazul meu)
dar cel mai sigur e sa mergi la medicul de familie si de acolo, hotaraste el ce e de facut.sanatate

| danigaming41 a răspuns:

Ar putea fi din mai multe. motive: ți-ai spart nasul recent și continua sa curgă din când în când te scobesti în nas sau ai dat din cap pana ți-a dat borșul. Fundă plizzz