| PatriciaDeea a întrebat:

Va rog sa ma ajutați, am o problema si nu stiu ce poate fi. Atunci cand imi suflu nasul îmi curge sânge dintr-o nara, stiti cumva ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

De cate ori ti s-a intamplat asta? S-a intamplat dimineata, dupa pranz, seara? Suferi de tensiune arteriala sau ai pe cineva in familie cu aceasta problema? Ai probleme cu coagularea sangelui? Ai fost sau esti racita? Ai / ai avut sinuzita? Scrie mai multe detalii fiindca-i prea putin sa ne putem forma o parere! Numai bine!

| PatriciaDeea explică (pentru Caro34):

Mi se intampla cam tot timpul, nu sufăr de tensiune arteriala si nici in familie nu cred ca am avut pe cineva care a suferit de asta, nu am probleme cu coagularea sângelui, nu sunt racita si nici sinuzita nu am avut.

5 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu un medic fiindca probabil ai o sensibilitate mare a veselor de sange. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Buzi213 a răspuns:

Pentru ca suflii cu putere, si ti se sparg vasele de sange, care probabil la nara aceea sunt mai sensibile