| Marko_7130 a întrebat:

de vreo 2 zile am o durere langa buric la 2 cm cam asa de buric, dar si la buric am aceasta durere, cand pun mana pe buric si apas ma doare, ma inteapa, la fel si cand ma aplec ma inteapa acolo in zona buricului...

Nu stiu de la ce poate fi, dar specific, am fost racit acum ceva timp si mi-a ramas si acum o tuse... cand ma apucam sa tusesc, tuseam si tusesc foarte rau... dar acum, de 2 zile iau niste pastile, numite Alevia ( Antitusiv ) si mi-a mai incetat aceasta tuse.

Se poate ca aceasta durere la buric, si langa putin, sa fie de la aceasta tuse? Mai jos, sau in alta parte nu am nici o durere, stiu ca apendicita este mai jos... cu mult mai jos, deci nu cred ca se pune problema de a fi apendicita, eu tot cred ca aceasta durere este provocata de la aceasta tuse...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| madalina_5503 a răspuns:

Mai bine du-te la doctorhappyel va stii sigur ce aibig grin

| Marko_7130 explică:

Multumesc, am fost la doctor azi si mi-a spus ca mi-a intrat mizerie pe la bucuri pe acolo... nu stiu mi-a zis ca am ceva cu "o". dar am uitat ce... mi-a dat o solutie sa bag acolo in buric si sa ma spal cat mai des.