| Ion88888888 a întrebat:

Bună TPU. Am stat în vânt, iar acum am am răcit. Mă doare capul... Problema este că îmi tot vine să înghit și nu mă pot opri din înghiți. Tot îmi înghit saliva de vreo 8 ore. vreun leac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceai cald cu mula miere de labine si zeama de lamaie!
Supa de pui sau zarzavat si somn bun, cat de lung posibil.
Ia si 2 paracetamoale inainte de culcare, sau la fiecare 8 ore.
Sanatate multa!

| sierra1 a răspuns:

Abține-te Ioane!

| mi25 a răspuns:

Daca nu ai ceva medicamente pentru gat: strepsils, tantum verde, faringosept, atunci fa gargara cu apa calduta sarata. Maine mergi la farmacie si cumperi ceva pentru gat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puii de gostat, răciți din orice. Eu am făcut ieșiri pe bicicletă 60-80 km la 2°C ( pe bicicletă simți sub 0°C) si unii răciți din te miri ce. Sa nu mai zic ianuarie ce rău a fost cu bicicleta când bate vântul din față, am prins chiar și rafale de nici nu mai puteam merge pe bicicletă. Exorcizare, nu altceva. Oare numai eu sunt asa imun? De mult ori transpir de ma ud pana la chiloți și in combinație cu frig, dar tot nu răcesc. laughing

Ia un fervex.