| anonim_4396 a întrebat:

ieri am fost foarte racit azi nu ma mai simt dar in schimb daca imi inghit saliva sau daca beau atunci ma doare un pic in gat...ce aar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Poti sa iei decasept sau exista un spray (Septolete omni) care calmează căile respiratorii si omoară bacteriile. (Pe mine ma ajuta mult)

| Harley18 a răspuns:

Ai expectoratii pisi scuipa cat de multi poti, poate ai baut ceva rece sau te-a luat curentu.

| 11dragos11 a răspuns:

Sa cumperi strepsils si îți trece