| JustUs4ever a întrebat:

Am un dinte putin stramb crying. Cum as putea sa il indrept? Dau fundita si vot! Multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KisSYoUBabY a răspuns:

Remedierea dintilor strambi sau deformati

Forma dintilor nu este intotdeauna cea dorita. Destule persoane se confrunta cu dinti strambi sau deformati. Prin intermediul unui aparat dentar sau prin sculptarea dintilor, se rezolva insa si aceasta problema de natura estetica.

Procedeele de indreptare a dintilor sunt mai multe la numar, deci ai de unde alege. Daca nu consideri strungareata un avantaj, se poate remedia si acest lucru. Medicul stomatolog stie mai multe.
In ce priveste aparatele dentare de care multa lume se fereste datorita aspectului inestetic afla ca au aparut:

- aparatele dentare linguale – ce presupun atasarea bracket-urilor pe suprafata interioara a dintilor, unde nu sunt vizibile.

- aparatele dentare transparente.
Bafta:*

5 răspunsuri:
| andrei88u a răspuns:

Te duci la un medic stomatolog ortodont si o sa ti monteze un aparat dentar. costa ceva dar meritawinking

| killmesoftly a răspuns:

Singura solutie ar fi aparatul dentar fix sau mobil.depinde cati ani ai si cati bani vrei sa cheltuiesti

| Candy66 a răspuns:

Aparat dentar big grin

| Deka2 a răspuns:

Aparat dentarwinking dc este putin stramn 3 luni cu un aparat dentar fix ti-l va indrepta imediat.

| Tonyi a răspuns:

Sfatul medicului (adica al meu): Du-te la stomatolog;)
Nu vreau funda, doar un facebook pentru asta:
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2F4bancuri.bl ogspot.com%2F&h=lAQBs5wqiAQAKXMqTiPktmZ3OHZuYtH3B3qOSl0b cUY7axw
Multumesc