| HunkMan a întrebat:

Salut(scuzati categoria, e urgent), am un dinte stramb(canin) e mai sus si na, nu a coborat..restu dintilor sunt ok si frumosi. Ce as putea face ca sa-l indrept? fara aparat ca e cam scump, si pentru un dinte...in fine, ce imi recomandati? fara comentarii gen: daca nu vrei aparat, atunci stai cu el asa si etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pateuuuuu a răspuns:

Salut. Eu am avut aparat dentar si știu despre ce vorbesc. Poți sa îți pui aparat dentar doar pe dintele acela ( adică un singur butonat + sarma care vine peste Dinți)
Un sungur butonat costa 100 lei, iar ție îți vor trebui 3 - unul pe dintele cu problema, di ceilalți doi pe ultimele masele ca sa poată fi prinsă acea șarmulita de peste Dinți.
Deci, in total te va costa 300 lei si crede ma ca se merita cu vârf si îndesat.

Multă bafta. ✌

| HunkMan explică (pentru Pateuuuuu):

Mama, daca e asa, iti multumesc mult

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un comentariu bazat pe realitate: dintele se îndreaptă cu apart dentar, mergi la ortodent!
Pa, pa.

| Pinocchio a răspuns:

Nu se poate fara aparat, asta e.

| pisi2003 a răspuns:

Du-te la un dentist si explica-i ca nu iti poti permite un aparat dentar. Mai baga si tu niste minciuni pe-acolo si vezi ce zice.