| andreeaaiuliiiii a întrebat:

Am vărsat de vânt și sunt în a 5-a zi. Voiam să întreb ce dulciuri am voie să mănânc si ce dulciuri nu am voie înafara de chipsuri și ciocolată.
Și după ce trec cele două săptămâni pot mânca fix in ziua in care termin dulciuri și ce nu aveam voie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lulu03 a răspuns:

In general nu prea ar trebui sa mananci dulciuri...* da da, tentatia mare*. Chestia e ca in peioada asta sistemul tau imunitar e destul de slabit. Daca mai bagi si dulciuri. sfatul meu ar fi sa treci pe fructe, sau sa iti faca parintii placinte sanatoase cu miere in loc de zahar si faina de secara.