| anonim_4396 a întrebat:

Aparent... N-am putut să mănânc 4 zile. Pur și simplu nu am putut. După am putut să mănânc... Sau mai bine spus a trebuit. După a început să-mi fie rău noaptea, să-mi vină să vomit. Și de atunci nu am poftă de mâncare și îmi e rău. Am fost la medic și mi-a recomandat niște pastile pe care le-am luat dar nu au avut efect. De asemenea am băut și ceaiuri de planete, dar fără sens. Aparent nu cred că are vreo legătură cu menstruația.

Ce aș putea să fac ca să îmi revină pofta de mâncare? Am slăbit extrem de tare și nici hainele nu îmi mai vin...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Niste analize? Sa nu fie vreun parazit sau ceva...

| T2LS a răspuns:

Menstruația nu prea are probleme cu pofta ta de mâncare, așa că nu cred că vorbim de așa ceva. Cauzele pot fi multiple, de la o simplă dereglare în organism până la o boală, o infecție sau așa mai departe. Un răspuns nu poate fi dat concret, așa că ar trebui să revizitați un medic, chiar să mergeți la spital dacă este nevoie pentru un control de urgență. Nu vă pot sfătui cu mai mult, dar încearcă să începi să mânânci niște fructe, un măr, o portocală sau ceva ce îți făcea ție poftă mare înainte.