| AnimefangirlYaoi a întrebat:

Buna,Tpu.Are cineva insomnie?
Daca da, ce medicament sau ce faceti pentru a adormi mai repede?
Dau FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| buffa a răspuns:

1.SEDATIF PC (homeopat) Indicatii: Stări de anxietate şi de emotivitate, iritabilititate; Tulburări de somn, in special la pacienţii surmenaţi, copii agitaţi şi persoane vârstnice. Datorita compozitiei sale homeopatice se poate administra atat copiilor cat si adultilor. Nu prezinta efecte secundare, nu influenteaza vigilenta, deci se poate folosi si de catre conducatorii auto.

2.VALERIANA capsule. (Valeriana officinalis). Are efect sedativ, antistres si anxiolitic. Ea este cunoscuta pentru obtinerea unui somn linistit si odihnitor si reduce starea anxioasa.

3.MELATONINA (complex cu extract de valeriana)

Indicatii: Reglarea ritmului somn-veghe; in insomnii rebele, insomnii prin schimbarea fusului orar (calatorii cu avionul), oboseala cumulativa, stari depresive tranzitorii, indispozitii pasagere.

Mod de administrare: Adulti: seara, o capsula cu aproximativ 30 de minute inainte de culcare.

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu cred ca am. Dar e mai bine asa happy totul e din minte. Cred ca asa sunt anumite persoane. De ce sa schimbam asta

| MistretulPufos a răspuns:

Eu nu puteam sa adorm inainte din cauza ca ma gandeam la prea multe, trebuie sa nu te gandesti la nimic

| TMAIGL a răspuns:

Încearcă să nu mai stai. De odihnit/ă ce esti Daia ai insomnii încearcă să iesi pe afara să depui efort fizic.
Daca faci astea te duci la farmacie și intrebi medicul daca au la farmacie daca nu te duci la mediucl de familie el știe ce să-ți dea.

| AnimefangirlYaoi explică:

Luigi,sa stii ca nu stau...6 ore la scoala+stresul de la olimpiada si diferite lucruri, ma obosesc groaznic.