| alexandradlr a întrebat:

Ce faceți când nu puteți adormi?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Citesc carti!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu dorm.

| mastadont a răspuns:

Citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vizionez filme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dansez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori urlu pana adorm

| Together a răspuns:

Creez o poveste placuta in cap si mi-o imaginez cu lux de amanunte.

Uneori incep sa fac matematica mentala, de exemplu cum as demonstra teorema lui pitagora, sau cum as calcula volumul unui con folosind analiza matematica.

Ah daca chiar vreau sa dorm, am o guided meditation (meditatie ghidata?) excelenta, ma trece prin toti muschii sa mi-i relaxez, intr-o voce extrem de linistitoare. Foarte rar nu adorm daca o las vreo juma' de ora si o urmez.

| DepikaPadukone a răspuns:

Ascult muzica sau ma plimb cu bicicleta cu muzica chiar dacă este 3 noaptea.

| Annabelle2002 a răspuns:

Ma uit la baieti care fac videochat :p, si ma frec acolo jos big grin. Pupici.

| PIayWithFire a răspuns:

Merg in alta camera si petrec cateva minute acolo, cand ma intorc inapoi in pat de regula adorm. Ma mai ajuta cititul, meditatia ghidata, muzica clasica sau diferite pastile.

| Alessandra1 a răspuns:

Mă gândesc la viitor şi imi fac planuri