| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o intrebare adresata doar fetelor. M-am mutat impreuna cu prietenul meu si asta presupune epilare zilnica si picioare fine. Problema la mine este cu epilarea pe picioare,daca folosesc lama in fiecare zi,am numai iritatii, ceea ce am patit si acum. Alta metoda nu prea am deoarece celelalte presupun sa astept cateva zile pentru a creste parul si a il smulge din radacina. Ce as putea face sa nu mai am iritatii pe picioare de la lama? Acum pur si simplu mi s au facut niste bubite care dor daca dau iar cu lama peste ele.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai faceti si voi pauza de la sex vreo 2-3 zile, chiar e nevoie sa te vada goala zilnic?

| Tess a răspuns:

Îmi pare rău să aud asta. Am multe prietene în această situație. Din păcate, multe nu sunt de făcut ca să nu te mai iriți. Indicat ar fi să-ți cumperi un depilator/epilator și să-l folosești o dată pe săptămână. Eu așa fac și n-am probleme deloc. Multă baftă.

| porcarumadalina a răspuns:

La mine la fel au aparut
Pune spuma inainte ca sa te epilezi, iti imoaie firul de par, eu asa fac