| RedRoses a întrebat:

Buna TPU.As dori sa ma ajutati...Mie imi cade foarte tare parul de pe cap.Imi cade cand il spal, cand il piaptan, cand ma joc cu el, etc. FUNDA pentru cel mai bun si corect raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Buna. Ca si tratament poti folosii o solutie cu petrol, este la farmacie; sau ulei de ricin. Insa ceea ce poti impiedica din timp : nu te mai spala atat de des, fa-ti un program si piaptana-l cat mai rar( doar cand este ciufulit etc).
Sanatate!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă sunt mai mult de 60-100 de fire căzute pe zi, trebuie să te vadă dermatologul.
Pa, pa.

| doctorandus a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Finasteride

http://en.wikipedia.org/wiki/Minoxidil

Dar luate doar dupa ce ai discutat cu medicul, au contraindicatii serioase.

| Adiks a răspuns:

La fete e normal sa cada mai mult par.Cauta ceva solutii de pe internet sau cauta prin oras la tine magazine naturiste.Te-am pupat!