| 619thomas a întrebat:

as dori sa pornesc o campanie aici, pe TPU.ro, impotriva bauturii si aloculuii, sa nu se mai vanda, chiar daca ar fi o pierdere mare pentru. lucratorii de la firma de tigarii respectiv bautura! Doriti sa se interzica bautura si alcooul in intreaga lume sau cel putin Europa sa zica DA la raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Fiecare om ia ce decizii vrea in legatura cu viata si cu sanatatea lui. Este problema fiecaruia in parte ce vrea sa faca cu propria sanatate. Nu este nevoie de nici o astfel de lege pentru ca cei care nu doresc, sa nu consume lucrurile respective. Iar cei care doresc, oricum probabil le-ar consuma in continuare.

| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

Impotriva bauturii si alcoolului?laughing

| Paulla a răspuns:

Oricâte campanii ar fi, asta nu se va întâmpla.
Şi oricum, cu ce te derajează pe tine? Dacă nu-ţi plac, nu consuma. Fiecare face ce vrea cu propria viaţă.

| NeverSayNever a răspuns:

Da...si? macar de s-ar rezolva chestia asta da de unde atat fericire pe pamant...

| relu008 a răspuns:

Cetățene, știi ca în timpul prohibiției în SUA, crima organizata a profitat de interzicerea băuturilor alcoolice și s-a extins? În plus interzicerea doar o sa mărească consumul, nu o sa mai fie plătite taxele pe alcool, respectiv țigări. Toți o sa tânjească după mărul interzis.

| Remus_9162 a răspuns:

Nu cred ca se poate intampla asta vreodata. Oricum, te sustin.