| anonim0017 a întrebat:

As dori sa stiu daca a folosit cineva Spray STUD 100 pentru ejaculare precoce sau orice spray si daca v-a ajutat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marius1985 a răspuns:

E o porcarie. e un fel de anestezic, nu stiu daca natural sau nu, dar iti amoreste locul. intr-adevar nu mai ejacaluzi pentru ca nu mai imti nimic, nicio placere, eventual te mai si ustur; esti norocos daca ti se mais coala, oricum numai chef de sex nu mai ai de la sezatia care ti-o da. Am incercat mai multe de-a lungul timpului, incluiv o tinctura chinezeasca, care avea acelasi efect dezastuos.
Pana la urma problema am rezolvat-o prin pastile, mai usor si mai eficient. Astea am folosit eu: http://track.climaxcontrol.ro/product/Climax-Control/?pid=119&uid=1419 Ideea e ca mai bine actionezi din interior. Si partea buna e ca dupa cateva utilizari nu am mai avut nevoie de niciun "ajutor". Bafta!

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Uite eu iti pot spune exact cum a fost.Cineva m-a intrebat cu poate sa prelungeasca actul sexual cu nevastasa si asa am ajuns la un sexshop si am intrebat.Asta acum ceva ani in urma.Si acolo aveau cfreme si spray din asta de care tu zici.Am luat si eu unul si il am si acum, doar ca nu l-am fololsit niciodata ca nu a fost nevoie si nici nu am avut o pantera in pat sa zic asa.Insa amicul meu s-a dus acasa si a incercat, dupa care mi-a povestit cum a fost.El de obicei facea sex cam 15 minute.Asa ca s-a dus la baie s-a dat cu spray din asta exact asa se numeste STUD 100 si dupa cea terminat nevasta l-a intrebat ce s-a intamplat cu el ce a patit ca facut juma de ora.Deci cam asa stau lucrurile. Spray-ul asta este pe baza de lidocaina adica un anesteziant ce se foloseste in medicina.Produsul asta are acolo ceva pina in 10% aceasta substanta si atunci cind dai pe penis atit cit spune in instructiuni iti amortesc nervii ce se afla pe penis.Dar nu te speria ca nu tii amorteste asa sa simti tu ca si cum esti anesteziat.Pur si simplu tu nu simti mai nimic.Dar acesti nervi ce se afla pe penis sint f f sensibili si odata ce dai cu spray ei simt cumva ceva mai putin, deci devin mai putin sensibili si atunci vei ejacula ceva mai triziu.Acest spray sau ceva semanator se foloseste si in sprot mai ales la fotbal daca ai vazut cind au loc acidentari.Vine rapid medicu da cu spray si gata nul mai doare pe fotbalist.Si el nu simte nimic amorteala deloc doar ca nu mai simte acea durere.Deci cam asa actioneaza acest spray. Sper sa te ajute ce am spus si nu iti face absolut nici un rau.Nu te afecteaza cu absolut nimic.Nu te lua dupa ce spun "cunoscatorii"de pe aici. Daca tear fi afectat cu ceva fi sigur ca toti fotbalistii erau deja morti de mult nu crezi? Bafta si spor la treaba

| relian a răspuns:

A era sa uit. dada intrebi si la farmacie vei gasi un produs care la fel are lodocaina si se ia in gura il mesteci sau cei faci atunci cind ai dureri sau sensibilitate la dinti.Asta uitasem sa zic. Daca nu ma crezi intreaba la farmacie si o sa vezi.Doar ca fiecare produs are o anumita concentratie de lidocaina fctie de unde este folosit.Cam asta e tot. Sper sa te ajute ce am spus.

| SyndicateX a răspuns:

Incearca exercitiile kegel din cate am auzit au efect.

| Auroree a răspuns:

Chiar crezi ca un spray te poate ajuta intr-un mod pozitiv, eu zic ca te poate afecta doar.

| SuifanSolutie a răspuns:

In primul rand, pastilele nu sunt recomandate pentru ca este stiut faptul ca pot avea reactii adverse. Si, risti ca organismul tau sa nu reactioneze la anumite medicamente. Din punctul meu de vedere, mai degraba incerci un spray, crema sau solutie pentru ca se folosesc pentru uz extern si nu au cum sa dauneze in vreun fel organismului. Success. http://solutiesuifan.blogspot.ro, ceva sigur si fara probleme.

| Marius070 a răspuns:

Salut anonim! Eu personal nu am folosit, dar am gasit un site care vorbeste in detalii despre stud 100.

https://pastilepotenta-24.ro/stud-100/

| alex82alew a răspuns:

Salut! Spray.ul e pentru moment! Pentru tratament recomand 5-htp. Intreaba medicul sau...internetul!

| intruders a răspuns (pentru alex82alew):

Salut baieti, am vazut ca aveti o discutie cu si despre remedii pentru barbati. Puteti incerca cu incredere remediul natural Rui Shen, este noul suifan's kwang tze. Este destul de cunoscut, faceti un search pe www.google.ro sau puteti citi cate ceva aici: http://micul-chinez.ro. Parerea mea este ca nu are nicio reactie adversa daca il folosesti moderat si nu aplici mult.