| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! As dori sa va pun o intrebare foarte importanta, dar mai intai va trebui sa relatez un pic.Mama mea are afectiuni respiratorii de foarte mult timp, mai mult de 15 ani si nu poate respira absolut deloc pe nas,doar pe gura.A mers la un doctor alergolog,dar analizele i-au iesit negative(adica nu are legatura cu alergiile). Stiti cumva,va rog frumos,vreun doctor foarte bun,oriunde in tara,nu conteaza, care sa se ocupe de bolile respiratorii? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Va puteti adresa Institutului de Pneumologie "Marius Nasta" din Bucuresti. http://www.i-medic.ro/spitale?filter0=marius+nasta

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Sa mearga la ORL. Are ceva care obstrueaza respiratia nazala. Pot fi polipi, vegetatii adenoide, hipertrofie de cornete nazale, deviatie de sept nazal sau altceva care astupa nasul. ORL-ul e solutia.