| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva rinita cronica? Ma chinui cu ea de mai bine de un an. Am dat analizele la alergolog si au iesit negative. Timp de o luna am urmat trafament cu pastile si spray-uri scumpe si niciun rezultat. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MedRex a răspuns:

Rinita cronica e o afectiune de care nu scapi. O sa ai perioade in care vei fii ok si vor fii perioade in care nu vei mai putea suporta. Tratamentul pentru rinita alergica este de intretinere si destul de greu se ajunge la unul eficient. Consulta un alt alergolog pentru o a doua parere.

| Faluta00 a răspuns:

Poti intra pe : Rinita cronica atrofica-ROmedic.