| purpleicetwice a întrebat:

Am dou zile de cand mi s-a inrosit fata si au aprut bube mici ( ca nisipul numai ca rosii ) de astazi mi-au aparut pe maini si pe spate.in exteriorul gatului ma mananca

as vrea o solutie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic.Din ce descrii,pare ca ai mincat ceva,o toxinfectie alimentara; daca este asa,daca iti confirma medicul,nu te grabi cu medicamentele; mergi acasa si spala-te cu apa cit poti de rece, pe tot corpul, in 3-4 ore ar trebui sa dispara.E probat personal, dar repet, consulta medicul.Numai bine.

| Rumi a răspuns:

Incearca cu crema da galbenele sau alta crema hidratanta.

| gabitzuMAT a răspuns:

Vricela iti recomand sa te duci la un medic care e in masura sa iti zca ce ai dar mai mult ca sigu e varicela saalergica la ceva
P.S daca e varicela nu te du la scl si stai acasa

| Trololol_3071 a răspuns:

Probabil e SIDA

| Andreea_7104 a răspuns:

Draga Irina, incearca sa stai acasa izolata vreo 1-2 saptamani pana iti trece si din cate stiu cred ca este varsat de vant sau pojar du-te la doctor si vezi ce iti recomanda iti urez succes sper sa treaca cat mai repede te pup!

| clauditza_2865 a răspuns:

Probabil ca este pojar sau varsat de vant ori esti alergica la ceva