| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tpu.as vrea sa-mi spuneti daca e normal ca la varsta mea[ 16 ani]; inaltimea 1.60.sa am in jur de 44-46 kg?

Eu cred ca ar trebui sa ma ingras. Manank foarte mult da nu ma ingras deloc.[ eu fumez]

va rog sa imi spuneti cum sa ma ingras daca e cazul:d:*

>multumescbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Lasa draq fumuatu' ca nu-s bune tigarile, poate asta e metabolismu tau, o sa te ingrasi mai incolo...

| ღNameღ a răspuns:

O tigara scade 18 min din viata, distrugi tot fumand, nici nu ma obosesc sa iti explic daca faci asa ceva

| ღNameღ a răspuns:

SI.inca ceva, eu am 43 kg si am 11 ani. e grav laughing+ ca eu nu-s grasa

| qtheodora a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca ciocolatabig grin
vorbesc serios...
sper ca te-am ajutat

| Gumitsăă a răspuns:

Ei bine nu mi se pare chiar atat de anormal dar s-ar putea sa fie din cauza tigarilor.(adica mai mult ca sigur) La o varsta atat de frageda fumatul are ma multe consecinte ...printre care si slabirea

| speranata a răspuns:

Nu mai fuma

incearaca sa mananci dulciuri si macar acum cat e iarna sa stii in casa si sa nu faci sport afara...tongue
si nu este normal sa fii atata de slab la varsat ta
alti baieti am vazut in clasaa a7 a au aceais inaltiem ca tine
si au 60 de kg cred...
incearac sa te ingrasii

| elena_3173 a răspuns:

Buna, aici mai cam descris pe mine, in afara faptului ca nu fumez. Mie, una, mi se pare normal ca la 16 ani si 1, 65 ai mei sa fiu asa, totusi sa ma mai ingras cateva kilograme n-ar fi rau.Sa revin la tine, cred ca daca te-ai lasa de fumat ai putea incepe treptat sa iei in greutate. :d

| nyna a răspuns:

Eu zic ca esti buna asa...eu cunosc fete mai mari ca tine si cu aceeasi varsta, avand mai putine kg decat tine

| LoveIsMyDrug a răspuns:

Ar trebui sa ai in jur de 50 de kg big grin
Nu incerca sa mananci mult ca sa te ingrasi ca dupa aceea regreti tongue... dar nici sa nu mananci aproape deloclaughing
Lasa-te de fumat! Daca ai vointa poti face oricetongue

| TheRares99 a răspuns:

Pai draga in primul rand am vazut ca esti fumatoare cred ca de aceea nu te ingrasi.Verisoara mea are 1, 67-1, 72 si 51-52 kg si 16 ani are si ea. Cred ca, dupa parerea mea trebuie sa te ingrasi cu vreo 7-8 kg.Ma bucur daca tiam putut fi de ajutor