| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 46 kg si 1.60.Ar trebui sa ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate 4-5 kg ar mai trebui..in rest esti ok

| valentingb a răspuns:

1.60 - 40 Kg--malnutrita. Tu esti putin peste limita asta. Da, ar trebui sa ai in jur de 55-60 kg, in functie de structura ta, incepand cu varsta de 18 ani. Bineinteles, o femeie de 1, 60 m, si 65 kg nu inseamna ca e grasa, nici macar plinuta. La varsta ta, 48 de kilograme ar fi o greutate foarte ok, si in timp, te vei mai dezvolta, vei capata forme, si inca putin in greutate, spre 55-57 kg la 16 ani.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti subponderală ( prea slabă )!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie 54 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| viotedy a răspuns:

Multe fete ar vrea sa aiba talia ta.

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

In jur de 5 kilograme nu ar strica.

Sanatate!

| AndruCriistina a răspuns:

Nu este mare problema, eu una am 1.66 si cantaresc in jur de 50 de kg. Acum depinde si cati ani aiwinking daca nu ai pana in 18 ani te sfatuiesc sa te mai ingrasi maxim inca doua kile ca sa ajungi pana la 48 de kg. Sper ca te-am ajutat :*

| anonim_4396 explică (pentru AndruCriistina):

Am 13 ani...

| AndruCriistina a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci urmeaza-mi sfatul de mai suswinking :*

| radumilea77 a răspuns:

Sa stii ca este o intrebare foarte buna! Pai eu zic ca atatea kg are o fata normala! Un kg in plus nu ar strica! Succes!
Funda?