| joghu22 a întrebat:

As vrea sa răspundeți.
Am făcut conjunctivita și ochiul este foarte roșu, nu ma pot uita la lumina și simt ca am ceva in ochi. Folosesc picăturile Nettacin, sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat folosesti Nettacin pentru ca ti-a prescris medicul, atunci e in regula. Daca e o conjunctivita virala si tu iei antibiotic (Nettacin asta e), atunci nu te faci bine. In cazul in care n-ai mers pana acum la oftalmolog, fa-o

| joghu22 explică:

Nu este virală, este bacteriana. Nettacin ajuta la conjunctivita bacteriana?

1 răspuns:
| Numele384637 a răspuns:

Dacă n-ai mers la oftalmolog du-te.