| Stella17 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa slabesc ca am 47, 5kg si 1.47m dar nu arat grasa ei bine asta nu conteaza nu stiu ce sa fac va rog am nevoie de ajutor. Dau Funda cel mai bun raspuns!

MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IrinaAniri a răspuns:

Ai destule kg in plus, dar daca tu nu te consideri grasa, e bine, dar vezi sa nu devi prea aroganta (adica sa nu te crezi fotomodel, and tu esti obeza) trebuie sa fi realista. eu stiam ca asa se calculeaza greutatea ideala inaltimea (m) de dupa virgula - 10, de exemplu la mine, eu am 1.64, deci ar treui sa am 54 de kg, eu ma consider grasa, desi am 53 54 de kg, si mi-am propus sa slabesc pana ajung la 45. daca iti propui si tu sa slabasti ai grija sa nu te infometezi.

| TronicX a răspuns:

Intr-adevar ai ceva kilograme in plus. E bine insa ca stai bine cu autosugestia si nu te consideri grasa.

| trazz994 a răspuns:

Eu nu am fost niciodata gras, asa ca poti incerca sa fac si eu in fiecare zi si poate apar rezultatele... mananci sanatos la micul dejun ca am auzit ca e cea mai importanta masa a zilei, lenevesti toata ziua, te duci din 30 in 30 de min la frigider si mai mananci ceva, nu faci deloc exercitii si cine stie, poate chiar o sa slabesti... la mine mergewinking