| FunHouse a întrebat:

Cum as putea sa slabesc la 11 ani, dar intr-un mod indicat? As vrea sa slabesc vreo 7-8 kg, sa scab de burtica, sa slabesc fesele(mai exact fundul, stiu ca nu este o expresie prea buna)si partea de sus a picioarelor(stiti voi, cand jos sunt slabe si sus devin mai mari, cam cum arata un copan laughing ). Am nevoie de ajutor, eu sunt la balet si ma gandesc ca ar trebui sa slabesc pentru anul de balet ce urmeaza, si celelatle colege sunt mai slabe ca mine, si eu sincer cred ca ar trebui sa arat ca ele, daca ar fi un spectacol de balet, celelalte sunt slabe si eu nu, si arata penibil, ma rog, mai sunt fete care sunt chiar grase, eu nu-s asa grasa dar simt ca trebuie sa fiu mai slaba.Multumesc pentru raspunsuri :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,ai putea sa faci sport(sa alergi,sa inoti, sa joci basket). Apropo, picioarele arata bine ca un ''copan" adica cum vrei sa le ai? Ca doua bete? Iti spun ca arata urat rau asasi nu prea ai cum sa slabesti.

5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Trist ca la 11 ani vrei sa slabesti din proprie initiativa... fesele sau dundu e acelasi lucru... intai de toate poti merge la un endocrinolog pentru niste investigatii asupra tiroidei asta daca te-ai ingrasat fara sa mananci mult daca nu redu mancarea seara si fa sport!

| php a răspuns:

Fai exercitii happy da eu zic ca nu ai dc sa iti faci griji in ceea ce priveste greutatea la varsta astahappy o sa mai slabesti tu pe masura ce credti pentru ca te inaltihappy

| renee14 a răspuns:

Eu cred ca cel mai repede slabesti daca alergi, dar mai poti sa faci abdomene, genoflexiuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la sala, nu o sa slabesti cu flotarile si abdomenele.

Răspuns utilizator avertizat