| rDaniel a întrebat:

As vrea sa stiu ce medicamente sau ce sa folosesc ca sa retin mai usor ce invat si sa fiu mai concentrat la ce invat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Lecitina.Din pacate nu-si face efectul chiar imediat.

| rDaniel explică (pentru Mihaela1964):

De azi am inceput sa iau lecitina sper sa ma ajute

| Mihaela1964 a răspuns (pentru rDaniel):

Cu siguranta!

| Maxim96 a răspuns:

Piracetam 400mg 2tb/zi, dimineata si la pranz
Memo On, e un amestec ayurvedic de plante pentru imbunatatirea memoriei.
Ciocolata tot e buna pentru memorie si e dulcebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa pastilele, nu ai nevoie de pastile!
Pentru a putea invata rapid si eficient in primul rand trebuie sa iti acorzi un anumit timp pentru a invata, moment in care trebuie sa fii foarte relaxata si concentrata asupra a ceea ce trebuie sa inveti, in al doilea rand trebuie sa intelegi ceea ce citesti si sa iti placa, pentru ca astfel iti va fi foarte greu sa retii lucruri care nu te intereseaza.
tE PUP!