| ElenaMaria1 a întrebat:

Cum sa invat cat mai bine? Adica sa retin cat mai usor big grin funda

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Cred ca la o lectie te referi?, daca da, urmezi urmatoarea metoda:
1. citesti o data, de 2 ori in mare lectia
2.Iti iei o foaie a4 si scrii pe ea de la esential la celelalte ca un arbore, crengile mari sunt esentialul si cele mici celelalte.
3.incerci sa memorizi; dar asta fara sa stii deja ai facut-o cand ai scris ti-a intrat in minte ideile si astfel ai reusitbig grin
Asta e metoda funda?happy

3 răspunsuri:
| OFetitsaRoz a răspuns:

Pai trebuie sa fiii super atenta la explicatiile profesorilor daca esti in clasa sa nu iti atraga atentia golegul din stanga dreapta fata spateiar acasa idem numa ochi si urechi la ceea ce citesti dar daca esti atenta la explicatiile profesorilor nu ai cum sa nu reti...eu una asa fac...Bafta!

| Annnnnnnao a răspuns:

Poti lua MemoPlus, Lecitina...happy

| alex_3129 a răspuns:

Pai incearca sa faci din lectura cantec ...eu asta fac?