| anonim20976 a întrebat:

as vrea sa stiu un lucru. Mi-am gasit rame pentru ochelari de vedere, rame pe placul meu, vreau sa stiu daca se pot face lentilele pe masura ramelor, eu am rama ochelarilor si doar lentile pe masura lor am nevoie. Se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca avem magazin de ochelari?
Mergi la un asemenea magazin si intreaba acelasi lucru.
Abia afli si pretul, daca se poate face ce vrei tu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci cu ramele la un magazin montaj ochelari la optică si ei i ti vor spune daca se pot pune lentilele si la ce pret.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate, asta si fac optometristii, taie lentile dupa forma ramei.

| gabicoo a răspuns:

Lentilele se taie, la optica medicală, în funcție de dimensiunea și forma ramelor.

| Anuket a răspuns:

Lentilele se taie după ochelari, dacă are de unde, le va face.