| sabrina_5498 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu sa ma ingras ati putea sa imi spunetii ce as putea sa mananc ca sa ma ingras? dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte important ce si cat mananci, dar la fel de important este si cum.Trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.La micul dejun poti adauga si branza/cascaval si legume proaspete(rosii sau castraveti). Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti, spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate,chipsuri,sucuri si alte porcarii din comert(sunt bogate in calorii,dar nesanatoase). Daca simti ca ar mai trebui ceva,poti consuma cate un sandwich intre mese,iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun),fructe uscate,nuci, alune, migdale sau fistic. Daca in cateva luni(minimum 3)nu se observa nici-o diferenta,este posibil sa fii genul de persoana care,indiferent ce ar face,nu poate lua in greutate(cel putin momentan, intrucat odata cu inaintarea in varsta, se va modifica si greutatea). Numai bine.

5 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Manca noaptea, apoi dormi. ziua lapte in loc de apa happy

Răspuns utilizator avertizat
| Amaliia_Amii_1997 a răspuns:

Tot ceacee ia-ti dat voi acolo nu este un sfat bun daca mananci de la fas-fodd intr-adevar te vei ingrasa dar nu este deloc sanatos sa manaci de la fass-fodd. Eu iti spun sa mananci de 3 ori pe zi si intre mese de dimineata mananci cereale cu lapte sau iaurt depinde de preferinte iar intre masa de dimineata si pranz mananci un mar un fruct mai bine zis iar, la pranz mananci ceva gatit intre masa de la pranz mananci ceva dulce eu stiu ce iti iei tu sa mananci la scoala iar, seara mananci si tu de exemplu eu mananc seara " cartofi prajiti chiar daca nu sunt asa sanatosi dar asta e " kiss sper sa te ajut. pa`pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă Fast-Fooduri, mănâncă Chipsuri, carne, bea Coca-Cola sau alte sucuri, stai toată ziua în pat, şi te vei îngrăşa.

| Daniel_Constantinescu_1989 a răspuns:

Buna Sabrina. Am putea iesi impreuna la KFC. Sigur te vei ingrasa.