| ThePrettyLittleLiars123 a întrebat:

Ce as putea sa mananc la scoala ca sa nu ma ingras?
Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetLove14 a răspuns:

Eu de exemplu mananc la scoala iaurt(chiar daca sunt a9a nu imi pasa de ce zic altii),dar imi mai iau la mine si musli,diferite fructe(mar,nuci, alune, banane, prune, struguri mai putin) sau suc facut de mine iniante de a pleca la scoala(imi iau foarte des mere/banane cu ovaz si lapte la blender). Mie personal imi tin de foame si cand ajung acasa mai mananc decat niste branzica dulce sau iaurt. Sper ca te-am ajutat

| Clorox a răspuns (pentru SweetLove14):

Esti plin de calciu, Geez laughing

3 răspunsuri:
| MACosmin a răspuns:

Poti sa faci in asa fel incat sa mananci aproape ce vrei si sa nu te ingrasi.Ideea e sa stii cum sa imparti alimentele.De exemplu eu mancam un sandwish (adica 2 felii paine cat palma) iar dupa nu mai mancam paine toata ziua, cred ca asa e mai usor.Ideea e sa nu mananci multi carbohidrati iar daca mananci, sa ii mananci pe aceeia care nu iti cresc nivelul de insulina rapid cum ar fi ciocolata, sucuri...alimentele care contin mult zahar.

| Drc_Onutza_1994 a răspuns:

Eu zic că trebuie să nu mănânci cornuri, ciocolate etc. Să nu stai nemancat/a ore în șir pentru că mai încolo ai să suferi. I-ati
un măr sau un fruct în general.
Apă pentru nu trebuie să fie lipsită.
La fructe, vezi nu mananci tot odată pentru că o să ai probleme. (Nu o să ai probleme cu o persoană)