| PufarinaAlbastra a întrebat:

Eu nu mananc foarte mult,dar totusi ma ingras, as putea avea teroida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Tiroida ai ca toti oamenii. Daca te referi la hipertiroidie, singura sansa sa iti dai seama daca suferi de aceasta boala e sa fi consultat de un Endocrinolog, care sa iti faca o ecografie tiroidiana, si 2 analize de sange care sa iti dozeze cei 2 hormoni tiroidineni.