| Erika120192 a întrebat:

Buna TPU happy
As vrea sa ma ingras si am auzit ca dulciurile ingrasa. Dar nu sunt nici ele prea bune pentru daca mananc prea multe as putea face diabet.Cum as putea sa mananc sa nu fie nici prea multe nici prea putine dar sa ma ingras? laughing
Adica cum sa mananc? Dimineata pe "burta goala", dupa mancare?big grin
Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

In loc sa incerci sa te ingrasi si sa iti umpli corpul cu toxine, iar mai apoi sa iti afecteze sanatatea, mai bine ai face sport, sa iti definitivezi formele corpului.

| gabrielutzu a răspuns:

Chiar ca arati ca o apa plata! Cu la-mu.e.

| push2gl a răspuns:

Incearca niste suplimente nutritive ceva
http://www.redis.ro/

| ZoOzOLe a răspuns:

Dulciurile trebuiesc mancate dupa servirea meselor sub forma de gustare, din meniu sa nu lipseasca carnea si nici legumele -chiar daca esti intr-o cura de ingrasare nu trebuie sa lipseasca vitaminele- dar cel mai important factor care te-ar ajuta sa te ingras dar si sa-ti pastrezi sanatatea sunt carbohidratii ii gasesti in produsele de panificatie, Cerealele integrale, cartofii, fasolea, lintea, orez, biscuiti, fructe si legume
iar dulciurile chiar si asa ar trebui consumate responsabil cca 100 g pe zi,
sper ca te-am ajutat :-p

| kate68 a răspuns:

Lol, mananca dupa ora 20:00

| BigBang a răspuns:

Dulciurile consumate excesiv nu te ingrasa, ci mai degraba te imbolnavesc.Ca sa iei in greutate,sa ai un corp frumos format,si nu plin de grasime, trebuie sa ai o dieta echilibrata, sa mananci sanatos si sa practici un sport cu regularitate.

| alexpr2000 a răspuns:

Ai putea sa consumi calorii

| SomebodyNamedAnna a răspuns:

De la 100 dulciuri pe zi faci diabetlaughing daca mananci regulat nu patesti nimic. nu numai dulciuri pentru ingrasat. poti manca si alimente bogate in grasimi si carbohidrati, ca ajuta si ele.big grin 3 mese principale si consistente pe zi cred ca ajutalaughing
byebig grin