| βέiiiβiiişoor a întrebat:

Buna TPUsad.

Aseara, dupa ce am facut baiebig grin, a inceput sa ma doara foarte tare gatul[da nu in interior ci in exterior in partea dreapta; o linie dreaptalaughing]. Ma doare si acum nu pot sa intorc capul in nici o directie. Bunica mea a spus ca poate am prins curent:-ss. Ce sa fac? [ aa da si acum 2 zile la soare am stat pe cimentrolling on the floor)) cica ne bronzamlaughing (eu si cu prietenele melelaughing. ) ieri am stat in soare si am durea capul imi era frica sa nu fac insolatie ca eu am suvite blondebig grin.si parul meu e mai deschis al culoare:-s.Am incercats a nu stau foarte mult da nu puteam ca aveam treabachatterbox.]

Helppuppy dog eyes.

Fundoicrying.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diana240796 a răspuns:

Da e un usor torticolis care provine singur de la curent si din cauza faptului ca ai stat pe ciment probrabil cu o pozitie mai naspa a gatului.din pacate nu poti sa faci nimic decat sa mai masezi cu unguiente, geluri.etc pana iti trece.Cam in doua trei zile ar trebui sa fii ok. In rest ai grija cum dormi, nu fa miscari bruste si incearca seara sa il misti cate putin.Ai grija :*

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut torticolis. Maseaza-ti gatul cu Fastum gel.