| SexAndDrugs a întrebat:

Salut TPU,

Ma doare o masea ingrozitor nu stiu ce sa m-ai fac, am luat Algocamin si Ketonal si ma doare in continu am fost la dentist si doctoru mi-a dat niste pastile care iti amortesc maselele/dintii care te dor si dupa aia iti trece, am luat cateva pastile si mie nu mi-a trecut ce pot face? Va rog ajutati-ma dau Fundita si Vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim69 a răspuns:

Aoleu maicaI don't want to see, pai da nu trebuie sa stai asa, du-te la alt dentist daca ala e prost, nu e de joaca cu asta.Trebuie sa-ti umble pe canale sa vada ce ai tu pe acolo si sa-ti omoare nervul ca aia e problema.Deci: nu mai sta asa, durerea este groaznica, de-ti vine sa-ti dai palme. Fa ceva! Sanatate>big grin

2 răspunsuri:
| rares_3029 a răspuns:

Mai mergi odata la doctor si ii spui ca nu ti-a trecut si o sa gaseasca el o solutie, doar e doctor.

| David_8756 a răspuns:

Ah, atunci du-te inapoi la doctor si spune-i ca inca te doare, iti va da un tratament ca sa-l urmezi, aproximativ o saptamana, depinde cat de grava si mare este durerea.Am patit si eu ceva de genul, am fost din nou la doctorul care m-a tratat si m-a rezolvat.