| fredenzza a întrebat:

Bună TPU, astăzi am găsit niște "bomboane" care s-au dovedit a fi medicamente, adică Amitriptilina, neștiind ca sunt pastile le-am mâncat(erau vreo 10).Pot pății ceva de la aceste medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Sunt medicamente ce pot fi toxice. De obicei, medicamentele psihiatrice nu te intoxica asa usor dar asta depinde de organismul tau. Eu cred ca suferi de depresie in conditiile in care te supradozezi cu pastile sau obișnuiești sa manânci atât de multe dulciuri. Ai grija de tine si discuta cu un medic despre asta neaparat!

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca luai intr adevar o supradoza de Amitriptlina acum aveai probleme serioase ce necesita internarea de urgenta, spalaturi stomacale sau inducerea comei.

| JackR a răspuns:

Buna poanta! Daca luai 10 tablete de amitriptilina, nu mai erai in stare sa te exprimi coerent. Sau dormeai lemn, sau erai intr-un inceput de coma.