| anonim_4396 a întrebat:

Astazi au inceput sa apara niste bube mici si rosii pe mine, dar nu am avut azi noapte sau azi febra si nici nu imi provoaca mancarime sau durere. Singurul lucru pe care il am, de vreo 2 zile imi curge nasul. Nu am facut la viata mea varicela, deci care e sansa sa fie varicela si care e sansa sa fie altceva, de exemplu o alergie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xxNoLovexx a răspuns:

Daca era alergie te usturau bubele ..deci e varicela happy si faptul ca iti curge nasul arata clar ca este varicela. Varicela vine de la o raceala. Deci varicela ^^

| KriSSu09 a răspuns (pentru xxNoLovexx):

Varicela este, m-a consultat un medic si a confirmat-o. Si in plus au inceput sa apara tot mai multe si sa imi provoace mancarime.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Varicela! Urgent la medic/internare ca sa nu ramai cu urme! In special pe fata!