| TheFallen666 a întrebat:

Buna TPU astazi dimineata cand m-am trezit ma doare inima si acum cand ridic bratul stang sus simt dureri usoare de inima ce ar trebui sa fac? parintii mei sunt plecati din oras! am 14 ani si cam 58 de kg! va rog sunt foarte speriat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu te doare inima.este un muschi intercostal.

| neutrino a răspuns:

Daca esti speriat mergi la Urgente, preferabil cu persoana care are grija de tine.

| TheFallen666 explică:

Mersi baieti m-am speriat valeu dar gata atrecut... mersi pentru ajutor

| tutankamon1 a răspuns:

Nu e nicio inima, este un muschi, probabil faci sala si te-ai fortat, relaxaza-te o zi doua in pat fara efort si trece de la sine. Bafta