| pisicutzza990 a întrebat:

Astazi la scoala mi s-a zbatut foarte mult ochiul stang.O colega mi-a spus ca ma vorbeste cineva de rau,alta ca voi vedea pe cineva pe care nu am mai vazut de mult timp.

Intrebarea este : Ce inseamna? Pentru ca nu stiu ce sa mai cred.

P.S. Scuzati categoria,sper sa fie buna, pentru nu am stiu ce sa pun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai lipsa de magneziu, ia niste preparate cu magneziu (gen MagneB6)

| antimulte a răspuns:

Nu mai crede in toate superstitiile...
E un muschi sau nerv care e iritat sau imflamat de ceva. De obicei de curent de aer rece.
Totusi daca persista sa zicem o saptamana, mergi sa te vada un medic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca ai o deficienta de calciu sau magneziu, poate esti obosita sau deshidratata

| OnuOnulică a răspuns:

Sunt doar superstiti de exemplu mie mi s-a zbatut ochiul drept timp de o saptamana in fiecare zi si nu s-a intamplat.

Deci: Cand ti se zbate ochiul drept insemna ca e de bine.
Cand ti se zbate ochiul stang insemna ca e de rau.
Pa, numai bine.

| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil sa fie o lipsa de calciusi/sau magneziu.Ia calciu cu magneziu, sigur iti va fi mai bine.

| SLS a răspuns:

Ai o deficienta de vitamine, prietenele mai mult te incurca din cate se pare decat te descurca.

| pisicutzza990 explică:

Multumesc pentru sfaturi!