| anonim_4396 a întrebat:

Astazi toata ziua mi s-a zbatut ochiul stang, inseamna ceva? Stiu ca erau anumite superstitii.
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Iti cade

| MTSimo a răspuns (pentru whatevernvm):

Ai vrut sa faci si tu o glumita, mai incearca!

| whatevernvm a răspuns (pentru MTSimo):

Ti se pare

| ToKen a răspuns:

Inseamna ca-ti trebuie' magneziu/potasiu

| K0sti a răspuns:

Stangul de rau, dreptul de bine, daca e cum se spune la superstitii! Din pacate de multe ori se adevereste!

| dolceromania a răspuns:

Spasmele ochilor sunt probleme comune, pe care oricine le experimenteaza cel putin odata in viata. Aceste spasme sunt contractii ale muschilor care sunt situatii in jurul sprancenelor. Sunt procese involuntare, care apar spontan.

Cel mai adesea, aceste spasme sunt usoare si dureaza cateva secunde sau minute, insa uneori pot fi simtite si cateva zile. Aceste probleme nu sunt insa serioase, fiind un semnal al creierului catre nervii care controleaza contractiile muschilor din jurul sprancenelor.

| Soka577 a răspuns:

Este de la stres.

| MTSimo a răspuns (pentru Soka577):

Sa stii ca sunt sanse, aflandu-ma in sesiune.

| Soka577 a răspuns (pentru MTSimo):

Crede-ma asa am patit si eu. Oricum asta este ceva de la stres

| SebyBrici a răspuns:

Nu te lua dupa superstitii, nu o sa patesti nimic sunt spasme, sau reactii involuntare ale corpullui la factori de mediu happy

| Maya95 a răspuns:

Se spune ca ochiul stang iti bate se va intampla cv rau

| alinaro a răspuns:

Stang de rau, drept de bine, daca e sa ne ghidam dupa superstitii. Eu nu cred in ele. Cred mai degraba ca e lipsa de Mg si Ca sau spasme ale muschilor din jurul sprancenelor. Nu te speria, sa credem in Dumnezeu, nu in superstitii! Te pup.