| Anonimafaranume123456789 a întrebat:

astazi la scoala nu am mai vazut bine. Vedeam in stanga si dreapta imaginea neclară și dacă ma uitam la cineva ii vedeam doar jumătate de fata de parca ar avea jumătatea cealaltă in ceata.Si dupa ce mi-a trecut,, 1 ora " m-a durut capul extrem de tare 2 ore. Doamna de bio a zis ca am lipsa de calciu sau probleme la ochi. Dar nu cred ca e la ochi fiindca nu mi s-a mai intamplat asa de anul trecut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Toate au un început!
Prevenția e mai bună ca tratamentul! Așa că fă-ți o programare la medicul de familie!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap si probleme cu vederea pot fii din cauzate de orele indelungate petrecute pe ecranele electronice ale telefonului si computerului.

| qrenz a răspuns:

Am patit acelasi lucru acum un an!
In cazul meu era din cauza ca din cauza grabei uitasem sa manac cand am plecat la scoala.
Sper ca ti-am fost de ajutor laughing