| chibi...maya a întrebat:

Astazii am patit ceva. La scoala am avut romana si sport si am dat norma, in fine oh go on, ideea era ca totul era bine. Apoi am avut muzica si m-a durut capul foarte tare, am ametit si nu vadeam bine (vedeam cetos. A vrea sa stiu ce am patit si de ce. Totul s-a intamplat dintr-o data. Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Asa-i ca n-ai mancat nimic in aceasta dimineata?---- apoi ai dat normele la sport( efortul fizic este mare consumator de energie iar rezerva lui imediata este glucoza din sange)Probabil ca scaderea rapida a glicemiei ( a nivelului de glucoza din sange) este cauza pataniei tale!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E greu de spus ce ai patit, dar in tot cazul trebuie sa te vada un medic, fiindca poate fi ceva grav. Poate fi o criza de hipoglicemie (mai ales daca nu ai mancat corect), dar poate fi si ceva mai serios (ca de exemplu hipertensiune arteriala, o migrena sau chiar o tumora cerebrala).

| jvEcu a răspuns:

Lipsa de calciu. anemie, poate si de la stres. incearca sa mananci mai multe oua, multe lactate, nu doar 2 mere si-o salata toata ziua. nu iti cer sa mananci zilnic cate o ceafa de porc laughing, daca ma intelegi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs

| cavalerul11 a răspuns:

Poate ai avut o stare de oboseala sau poate nu tei odihnit bine ori cum du-te la doctor sa vb cu doctorul ce ai patit si te va ajuta el oricum ia un Panadol asta o sa-ti faca sati treaca durerea de cap si iti vei reveni

| Blueee a răspuns:

E posibil sa fie o anemie.
Nu uita: Micul de jun este cea mai importanta masa. happy
Sa nu o ratezi nici daca te grabesti. Fa-ti putin timp si inghite ceva.
Sanatate! >big grin