| Daiana177 a întrebat:

Buna TPU.
Astazi mi-au aparut niste blande pe picioare, abdomen si maini.Mai multe pe picioare.Ma mananca si cand ma scarpin ma ustura.S-ar putea sa fie varicela sau pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InteractiV a răspuns:

Mergi la medicul de familie, nu este nici pojar nici varicela. Ai suferit o alergie sau te ai intoxicat de la un amestec pe care organismul tau nu il poate "inghiti" Mergi cat mai repede la medicul de familie, cu o trimitere, 1-2 perfuzii se rezolva totul. Nu e nimic de speriat, doar ca trebuie sa rezolvi repede, nu astepta sa treaca de la sine pentru ca o sa se inrautateasca. Vorbesc din experienta proprie.