| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Va rog sa nu luati intrebarea urmatoare in nume de ras,sau sa imi raspundeti ironicstraight face.
De dimineata am diaree si ma simt foarte rau.Mi-e rau,ma doare si putin capul,dar burtaaaa,ma doare ingrozitor!sad
Am luat furazolidon,nu mi-a trecut,am mers la bunica si mi-a citit crezand ca sunt deocheata dar nimicsad.Nu prea am putut sa mananc,si ma ia ameteala imediatsad. Faza e ca inca am durerea aia de burta si nu stiu ce sa mai fac, am luat a doua pastila de furazolidon dar nu trececrying(
Ce sa facccc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un ceai de mentă și 2 tablete de calciu lactic, posibil o deshidratare sau o intoxicație.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Ford a răspuns:

Ar putea fi indigestie sau apendicita dar (stiu ca nu e momentul) bunicata e bestiala ar trebui sa deschida un imm anti deochiere! Bea multe lichide si din pacate nai ce sa faci o sa treaca incet incet (daca e indigestie). Daca nu scapi de durere du-te la un medic si daca ti se pare ca nu iti da diagnosticul corect sau nu trateaza cu suficienta constinciozitate problema incearca la mai multi fiindca ei iau simptomele de genul asta ca o problema generala si nici nu te mai consulta iti dau direct diagnosticul.

| dragos9234 a răspuns:

Daca ai mai avut probleme si inainte cu diareea poate fi vorba de vreo bacterie, poate chiar helicobacter pylori.cel mai bine te duci la doctorul de familie

| catosp a răspuns:

Cel mai bine mergi la medic...lasa prostiile alea de vraci cu deocheatu' ca asa au murit o gramada, suntem in sec 21 ce naiba!

| Snowclaw a răspuns:

Bea mult ceai, odihneste-te, si daca e mai rau, du-te la medic.mult noroc!

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Poate e un microb si atunci este nevoie de antibiotic

| TheRanger a răspuns:

Stii ce-s alea coarne? is niste fructe; lasa ghicitul ca e prostie si mananca cate poti (sunt acre si iti fac gura punga); o sa te scape rapid de ''problema'' ta

| sTaRrrrr a răspuns:

Am patit si eu asa si mi-a facut mama ceai de menta, am luat pastile imodium dar nu a mai trebuit sa mananc carne ca sa nu ma ia burta mai rau poti sa mananci si orez fiert sau pilaf facut dar sa nu uiti sa bei ceai de menta mult cate cani poti sa bei tu sper ca te-am ajutat happy sa iti revii happy

| ioana379 a răspuns:

Aceleasi simptome le-am avut si eu timp de o saptamana! Am mers la medic si s-a dovedit ca aveam o toxiinfectie alimentara grava! Eu zic sa mergi la medic cat de repede poti! Se trateaza cu antibiotice si ceaiuri. Ai grija de tine!happy