| Erika120192 a întrebat:

Buna TPU happy`
Azi de dimineață când m.am dat jos din pat , mă durea în zona ovarului drept - aproape de șold însă nu prea i.am dat importanță . M.a mai durut si la școală , dar foarte puțin .Am întrebat câțiva colegi și mi.au spus că , cam pe unde arăt eu este apendicita.
Ieri , în timpul unei ore îmi amorțise piciorul drept dar eu am crezut că poate am stat rău , strâmb și poate din asta a amorțit dar acum apare ca un semn de întrebare pentru mine. În rest nu mai am nici un simtom al apendicitei.Am apasat puțin în zona în care mă durea de dimineață dar acum nu m.a durut deloc.Aș putea avea apendicită doar pentru că m.a durut puțin și pentru că mi.a amorțit piciorul?
Mulțumesc happy !`.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durerea pe picior infirma de obicei apendicita (durerea dina pendice foaret rar iradiaza pe picior si nu da amorteli). Oricum, daca aveai apendicita, ecl mai tare te-ar fi durut la palpare, iar durerea s-ar fi agravata continuu ed azi-dimineata incoace.

| CoquineNoire a răspuns:

Ori ovarul drept (o mica raceala) sau inceput de apendicita, du-te la un consult ca sa fii mai sigura.